استاندار خوزستان: مصون سازی و کاهش آسیب پذیری مراکز ثقل از مهمترین اهداف پدافند غیرعامل در مقابله با تهدیدات دشمن است

جلسه شورای پدافند غیرعامل استان در مورخ ۲۳/۰۶/۱۳۹۹ به ریاست جناب آقای دکتر شریعتی استاندار محترم خوزستان و با حضور کلیه اعضا برگزار گردید.

در این جلسه سعید فیوضی مدیرکل پدافند غیرعامل گزارشی از اقدامات صورت گرفته و برگزاری دو مرحله جلسه  ویدیو کنفرانس با وزارت کشور و سازمان پدافند غیرعامل (طی هفته های گذشته) ارائه و بر اجرای برنامه های هفته نکوداشت پدافند غیرعامل با توجه به شرایط کرونا تأکید شد.

در ادامه جلسه جناب آقای حیاتی معاون محترم امنیتی و انتظامی بر برگزاری مستمر جلسات کارگروه های تخصصی تأکید و اظهار داشتند که کلیه دستگاه های اجرایی و کارگروه های مذکور از نظر پدافند غیرعامل نسبت به تقویت و افزایش ضریب ایمنی مراکز ثقل اقدام و با بهره گیری از راهکارهای پیشنهادی در طرح جامع مطالعات پدافند غیرعامل بعنوان نقشه راه نسبت به شناسایی تهدیدات و مصون سازی مراکز و زیرساخت های مورد نظر حوزه کاری خود اقدام نمایند.

در پایان جناب آقای دکتر شریعتی استاندار محترم نیز بر ارائه گزارش رؤسای کارگروه های تخصصی در جلسات شورای پدافند غیرعامل تأکید و اظهار داشتند که مصون سازی و کاهش آسیب پذیری مراکز ثقل از مهمترین اهداف پدافند غیرعامل در مقابله با تهدیدات دشمن است و با توجه به اینکه طرح جامع مطالعاتی پدافند غیرعامل در حال نهایی شدن است، می بایست راهکارها و پیشنهادات طرح مذکور مبنای عمل دستگاه های اجرایی برای مقابله با تهدیدات احتمالی قرارگرفته و رعایت الزامات پدافند غیرعامل در مراکز حیاتی، حساس و مهم بطور جدی و مستمر رعایت شود.

ایشان همچنین بر تدوین برنامه های قابل اجرا و متنوع و نوین در هفته نکوداشت پدافند غیرعامل باتوجه به شرایط کرونایی تأکید نمودند.

81
اخبار مرتبط