بازدید مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری از انبارهای محل نگهداری اقلام و خوراکی های وارداتی بندر امام خمینی(ره)

در مورخ ۲۵/۳/۹۹ جلسه ای با حضور جناب آقای دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی بندر امام و سایر همکاران ایشان برگزار شد. سعید فیوضی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خوزستان در خصوص رعایت نکات ایمنی، بهداشتی، سلامت و امنیت غذایی و نظارت بیش از پیش بر انبارهای محل نگهداری اقلام وارداتی مواردی مطرح و بر رعایت الزامات پدافند غیرعامل و اجرای دستورالعمل مربوطه به منظور ایمن سازی هرچه بیشتر اقلام موجود در انبار های مذکور تاکید نمودند.

در این جلسه، مهندس دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی بندر امام(ره) گزارشی از اقدامات و تمهیدات اتخاذ شده در ارتباط با موارد مذکور ارائه نموند. ایشان در خصوص نگهداری ذرت های آلوده که طی چند سال گذشته در انبارهای اداره کل بنادر دپو شده است، اظهار داشتند: با توجه به اینکه ۱۱۷ هزار تن ذرتهای آلوده در ۱۲ انبار نگهداری می شوند و بر اثر گذشت زمان سم موسوم به آفلاتوکسین آن بسیار کاهش یافته، با هماهنگی سازمان املاک تملیکی استان و دیگر دستگاههای ذیرربط اقدامات و برنامه ریزی های لازم جهت انتقال و تبدیل ذرت های وارداتی فوق به الکل در کارخانه های واقع در دو استان خوزستان و اصفهان انجام و پس از اخذ مجوزهای لازم و طی شدن مراحل اداری و قانونی آن نسبت به این امر اقدام خواهد شد.

در پایان جلسه مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری و دیگر مسئولین مربوطه امر از انبارهای نگهداری اقلام ضروری بازدید بعمل آوردند.

164
اخبار مرتبط